11:00 – 15:00

Sesja superwizyjna / Warsztaty

Zapraszamy do zapisów do grupy superwizyjnej lub na wybrane warsztaty zgodnie z opcjami opisanymi poniżej.

Opcja 1: Superwizje menadżerskie.

Planujemy przeprowadzenie 3-4 cykli superwizyjnych w trakcie sesji. Więcej informacji na temat superwizji znajdziesz tutaj: Superwizje menadżerskie.

Opcja 2: Znaki rozpoznania, czyli jak budować dobre relacje ze sobą i swoim zespołem

Dlaczego ludzie potrzebują kontaktu z innymi? Co robimy, gdy jesteśmy niezauważani przez współpracowników? Dlaczego feedback jest odpowiedzią na nasze głębokie potrzeby i dlaczego emotikony nigdy nie zastąpią rozmowy? Czym są znaki rozpoznania i dlaczego krytyczny feedback jest pozytywnym znakiem rozpoznania?

Odpowiedzi na te pytania przynosi model znaków rozpoznania wywodzący się z Analizy Transakcyjnej. To bardzo szeroka, uniwersalna i fascynująca koncepcja, którą odnieść można zarówno do siebie i swoich relacji z innymi, jak i wykorzystać do budowania przyjaznej ludziom kultury organizacyjnej.  Menadżerom model ten może posłużyć do eksplorowania własnych schematów komunikacyjnych oraz do wdrażania zmian w schematach komunikacyjnych we własnym zespole.

Podczas warsztatu „Znaki rozpoznania” będziesz mogła  / mógł poznać kluczowe założenia modelu, dowiesz się, jak dobrze zarządzać swoją ekonomią znaków rozpoznania, a także jak wykorzystać ten model do wspierania rozwoju Twojej zespołu.

Większość ludzi reaguje na ten model z wielkim zaciekawieniem i entuzjazmem, mamy nadzieję, że również Tobie wyda się on ciekawy i użyteczny. Zapraszamy!

Prowadzący: Jakub Pałczyński

Opcja 3: Coaching narzędziowy jako metoda wspierania rozwoju współpracowników

Jeśli chcesz wspomagać rozwój swoich współpracowników i podwładnych, a jednocześnie rozważasz inne podejścia aniżeli wysyłanie ich na szkolenia zewnętrzne, to zachęcamy Cię do wzięcia udziału w naszym warsztacie. Wierzymy, że niezależnie od wykształcenia każdy szef i współpracownik może wspomagać innych w radzeniu sobie z trudnościami wynikającymi z realizacji zadań w pracy zawodowej.

Podczas warsztatu dowiesz się więc jak Ty jako szef możesz wzmacniać rozwój i pracować nad samodzielnością oraz odpowiedzialnością współpracowników i podwładnych z wykorzystaniem coachingu narzędziowego.

Zaprosimy Cię do poznania struktury pracy z wykorzystaniem coachingu narzędziowego oraz do serii doświadczeń, w trakcie których dowiesz się, na czym polega ta metoda i jak w optymalny sposób ją zastosować w trakcie pracy, tak aby wspomóc pracownika w jego trudnościach i rozwoju wybranych obszarów.

Prowadzący: Mateusz Hauk, Rafał Ignasiak

 

Opcja 4: FRIS dla menedżerów – poznaj siebie i swój zespół z zupełnie innej strony

Zespół to często zbiór różnych osobowości, charakterów i temperamentów, a to może rodzić konflikty i nieporozumienia. FRIS® ma na to receptę!

O tym, że ludzie są różni, wie każdy. Że wpływa to na nasze relacje i komunikację z innymi – również. Czy można zatem konkretnie określić, czym są te różnice i jaki mają wpływ? Okazuje się, że tak. Biorąc pod uwagę styl poznawczy, który determinuje nasze spontaniczne reakcje, można sformułować generalne zasady ułatwiające zrozumienie siebie i innych, a także ułatwiające komunikację z ludźmi.

Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których poznacie badanie Stylu Myślenia i Działania FRIS®. Podczas warsztatów dowiecie się, czym są Style Myślenia, czym się od siebie różnią poszczególne style i jak tę wiedzę możemy wykorzystywać w komunikacji. Dowiecie się również, jaki naturalny potencjał kryje się pod każdym stylem i jak z tego korzystać zarządzając zespołem. Wszyscy zainteresowani przeprowadzeniem badania dla siebie i/lub dla swojego zespołu będą mogli po warsztacie umówić się na ten proces z certyfikowanym trenerem FRIS®.

Prowadząca: Lucyna Wasiakowska

 

Opcja 5: Spotkanie z wartościami w kontekście różnic pokoleniowych

Społeczność Ludzkiej Strony Zarządzania, jak zwykle nie zawiodła. Kilka miesięcy temu poprosiliśmy Was o inspirację dotyczącą ciekawych dla Was tematów warsztatów, które powinniśmy przeprowadzić w trakcie nie-Konferencji. Wśród wielu ciekawych propozycji, które przedstawiliście, wygrał pomysł dotyczący przestrzegania i pracy nad wartościami w zespole międzypokoleniowym.

Dyskutując nad wieloma płaszczyznami postrzegania wartości w kontekście zarządzania pokoleniami, postanowiłyśmy, że hipotezą wejściową będzie, dość widoczny w codziennej praktyce, problem: w zależności od percepcji pokoleniowej wartości „narzucone” odgórnie pracownikom są różnie interpretowane i bywają w związku z tym odrzucane przez niektórych, jako pusto brzmiące slogany. Jak zatem wypracować wartości w zespole międzypokoleniowym, tak aby każdy z jego członków, mógł je zinternalizować? Tego nauczycie się w trakcie warsztatu Pokolenia pełne wartości. Warsztat realizuje następujące cele:

1) Doświadczenie procesu pracy z wartościami, aby były zrozumiałe w podobny sposób, dla pracowników z różnych pokoleń;

2) Zdobycie wiedzy dotyczącej różnic w postrzeganiu wartości przez przedstawicieli różnych pokoleń i źródeł takiej sytuacji;

3) Nabycie umiejętności narzędziowych: modelu pracy z wartościami i tworzenia persony.

Prowadzący: Kinga Wieczorek, Olga Hołoga

Opcja 6: Zarządzanie zespołem w rzeczywistości VUCA

Zastanawiasz się, jak wspierać swój zespół w procesie zmiany? Skąd bierze się opór przed zmianą? Jak efektywnie podejmować decyzje i działania, które są konieczne na każdym z etapów procesu prowadzenia ludzi przez zmiany? Doświadcz zmiany w trakcie warsztatów opartych na grze biznesowej!
Gra SysTeamsChange pokazuje fazy zmian oraz procesy w to zaangażowane. Pozwala na doświadczenie rzeczywistości VUCA (Volatility, Uncertainty, Complexity, Ambiguity), a dzięki poszczególnym fazom gry łatwiej będzie ci rozpoznawać w zespole ludzi o określonej energii i ich nastawieniu do zmiany. Przełoży się to na umiejętność opracowywania działań dostosowanych do ludzi o określonej energii – rozpoznawanie liderów w procesie zmian oraz zmniejszanie oporu i zwiększanie zaangażowania w zmianę przez postawę lidera.
Dzięki wiedzy zdobytej w trakcie rozgrywki z łatwością opracujesz plan działań wprowadzania zmiany, rozpoznasz punkt startowy zmiany, wybierzesz tych, którzy będą sprzymierzeńcami i liderami zmiany oraz poprowadzisz rozmowy zmniejszające opór przed zmianą oraz zwiększające zaangażowanie poszczególnych osób w zmianę.

Prowadzący: Jarosław Grabarczyk